2017 Aus Open | Türk Raketler Ne Yaptı
30 Ocak 2017 - 10:56 - 201 defa okundu
Yazar
Doğukan Dilber
Doğukan Dilber

2017 Avustralya Açık Türk tenisi için pek parlak geçmedi. Turnuvada neler yaşadık, hatırlayalım…

Çağla Büyükakçay

Muazzam geçen 2016’nın meyvelerini toplamaya devam eden Çağla yılın ilk Grand Slam’ine ana tablodan katıldı. İlk turda turnuvaya Dünya 72 numarası olarak katılan Oceane Dodin ile eşleşen Çağla maçı 7/5 6/7(1) 6/2 ile kaybederek turnuvaya ilk turda veda etmek zorunda kaldı. Çekişmeli geçen ilk iki setten sonra üçüncü sette rakibine direnemeyen Çağla, setin son bölümlerinde raketini yere vurarak yaşadığı hayal kırıklığını gözler önüne seriyordu.

İpek Soylu

Teklerde eleme tablosunda, çiftlerde ana tabloda yer alan İpek Soylu için 2017 Avustralya Açık galibiyetsiz sona erdi. Tek kadınlar elemelerinde ilk turda Ankara Cup yarı finalisti Aryna Sabalenka ile eşleşen İpek, maçı 6-2 6-1 kaybederek teklerde erken bir veda yaşadı. Çiftlerde ise; Maria Irigoyen ile ortaklık kuran İpek, Barbora Krejcıkova- Galina Voskoboeva karşısında 3 sette kaybederek turnuvayı tamamladı. İpek Soylu çiftler maçında özellikle geri çizgide çok iyi bir performans ortaya koysa da son sette 4-3 öndeyken 2 topun fileden sahamıza düşmesi, son oyunda Maria’nın yüksek top oynama ısrarı maçın kilidi oldu..Daha başarılı olduğu çiftlerde sabit bir partneri olmaması İpek için en büyük handikap olarak göründü.

Ve Junior’lar

2017 Avustralya Açık’ta bizi en çok heyecanlandıran sonuçlardan birine Ergi Kırkın imza attı. Turnuvanın genç erkeklerde 11 numaralı seribaşı olan 1999 doğumlu temsilcimiz, ilk turda Amerikalı Olukayode Ayeni karşısında 6-4 6-4 kazanarak bir Grand Slam ana tablosunda genç erkekler mücadelesinde galibiyet alan ilk Türk olarak kayıtlara geçti. 2. turda ev sahibi ülkeden Ferguson’a 7-6 6-4 kaybederek turnuvayı tamamlayan Ergi 2017 Avustralya Açık’ta teklerde galibiyet sevinci yaşadığımız tek isim oldu.

Juniorlarda diğer temsilcimiz Kaya Göre ise teklerde turnuvanın 2 numarasına 6-1 6-3 ile kaybederken, çiftlerde ortaklık kurduğu Banthia Siddhant ile turnuvada çeyrek finale kadar ilerlemeyi başardı.

+Marsel İlhan

Marsel İlhan 2009 yılından bu yana düzenli olarak katıldığı (eleme-ana tablo) Avustralya Açık turnuvası’nda 2017’de yer alamadı. Marsel İlhan eleme fikstürüne giren son ismin hemen arkasında ilk sırada yer alarak listeye giremezken, Marsel için asıl üzüntüyü eleme listesinin belli olmasından birkaç saat sonra turnuvadan çekildiğini açıklayan Kokkinakis yaşattı.

Facebook

Röportajlar

Köşe Yazıları

Foto Galeri